Een terugblik op de veilingen van 2014

30/12/2014
By

De top tien van duurst geveilde klassiekers van 2014

Het is de tijd voor overzichten en lijstjes. Een lijst met de duurste klassieke auto’s die in het afgelopen jaar zijn geveild mag niet ontbreken. De meest bijzondere oldtimers zijn wederom duurder geworden. Dit jaar bestaat de top tien voor het eerst uitsluitend uit modellen van Ferrari.

  1. Ferrari 250 GTO $ 38.115.000
  2. Ferrari 275 GTB/C Speciale $ 26.400.000
  3. Ferrari 375 Spider competition Pinin Farina $ 18.320.000
  4. Ferrari 250 GT California Spider SWB $ 15.180.000
  5. Ferrari 275 GTB alloy $ 12.000.000
  6. Ferrari 250 LM $ 11.550.000
  7. Ferrari 275 GTB/4 $ 10.175.000
  8. Ferrari 250 GT California Spider LWB $ 8.800.000
  9. Ferrari 250 GT Tour de France $ 8.119.000
  10. Ferrari 275 GTB/C $ 7.860.000

2011Ferrari 250 GTO 1964 - 38 miljoen dollar

In 2004 werden er 16 klassieke auto’s voor meer dan een miljoen dollar geveild. De duurste auto die in dat jaar werd geveild was een Mercedes-Benz SSK. Deze auto werd voor omgerekend 7,4 miljoen dollar geveild. De laatste jaren maken deze cijfers weinig indruk meer. In 2011 werden ruim 60 auto’s voor meer dan een miljoen dollar geveild en de duurste wisselde voor ruim 16 miljoen dollar van eigenaar. Dat was een Ferrari 250 Testa Rossa. Om in de toptien van 2011 te staan, moest een auto voor minimaal 4,2 miljoen dollar worden geveild. De totale waarde van de top tien bedroeg bijna 70 miljoen dollar.

2012

In 2012 moest een klassieker voor minimaal 6,2 miljoen dollar worden verkocht om in de top tien te worden opgenomen. De top tien kostte toen gezamenlijk 85,7 miljoen dollar. In totaal werden er in dat jaar 110 auto’s voor meer dan een miljoen dollar geveild. De duurste auto van 2012 was een Mercedes-Benz 540K Special Roadster. Deze klassieker werd voor 11,7 miljoen dollar geveild.

2013

In 2013 eindigde opnieuw een Mercedes-Benz op de eerste plaats. Dat was toen een racewagen van de Duitse fabriek, een ongerestaureerde W196 die voor bijna 30 miljoen dollar werd geveild. Om in de top tien te worden opgenomen, moest een auto in 2013 voor minimaal 8,2 miljoen dollar worden geveild. Aan de toptien was gezamenlijk maar liefst 133 miljoen dollar uitgegeven. In dat jaar werden meer dan 180 auto’s boven een miljoen dollar op veilingen verkocht.

2014

De voorgaande lijn wordt voortgezet in het jaar 2014. Er werden maar liefst bijna 230 auto’s voor meer dan een miljoen dollar geveild. De duurste auto, een Ferrari 250 GTO, werd voor ruim 38 miljoen dollar geveild. Dat dit bedrag wat ‘laag’ was uitgevallen, kwam door de conditie waarin de auto verkeerde en de geschiedenis van het exemplaar. Om in de top tien te worden opgenomen, moest een auto voor minimaal 7,8 miljoen dollar worden geveild. Dat was iets minder dan in het voorgaande jaar. Maar in totaal had de top tien in 2014 ruim 156 miljoen dollar gekost. In vergelijk met het jaar 2011 is er sprake van een verdubbeling van cijfers. Het is opvallend dat de top tien van 2014 uitsluitend uit auto’s van het merk Ferrari bestaat. In totaal waren bijna 79 van de bijna 230 auto’s die voor meer dan een miljoen dollar werden geveild van het merk Ferrari.

Bentley is uit

In 2014 werden er slechts vier auto’s van Bentley voor meer dan een miljoen dollar geveild. Dat is opvallend omdat de groene Bentley’s uit de jaren twintig op evenementen veel aandacht trekken. Maar de belangstelling voor het merk blijkt niet uit de veilingresultaten. Dan lijkt het wel alsof deze auto’s uit de mode zijn geraakt. Er werden wel een aantal oude Bentley’s uit de periode van W.O. Bentley aangeboden, maar deze werden niet of voor een veel lager bedrag geveild. Van de Bentley’s die wel voor ruim een miljoen dollar werden geveild, kwam er slechts één van de hand van W.O. Bentley. Dat was een 8 liter Coupe van Gurney Nutting. De andere waren een Bentley 4,25 liter en tweemaal een R-Type Continental Fastback van H.J. Mulliner. Het is wellicht veelzeggend dat er drie auto’s van het merk Toyota voor meer dan een miljoen dollar werd geveild.

Jonge sportwagens zijn in

In het afgelopen jaar is ook gebleken dat het merk Porsche op steeds meer belangstelling kan rekenen. In 2014 werden elf auto’s van dit merk voor meer dan een miljoen dollar geveild. Het is opvallend dat in de lijst van 2014 erg veel jonge sportwagens voorkomen. Behalve van Porsche betreffen het ook sportwagens van onder meer Aston Martin, Chevrolet, Lancia, Lamborghini, Maserati en Mercedes-Benz.

Originaliteit geniet de voorkeur

Liefhebbers bleken ook dit jaar geïnteresseerd te zijn in goede originele auto’s. Dat bleek bijvoorbeeld uit de veiling van modellen van Mercedes-Benz. In 2014 werden 12 exemplaren van de 300SL Gullwing voor meer dan een miljoen dollar geveild. De duurste was een origineel exemplaar die voor ruim 2,5 miljoen dollar werd geveild. Dit gold ook voor de 300SL Roadster, waarvan het meest gewilde exemplaar eveneens een originele auto was. Voor een open versie werd in totaal 18 maal meer dan een miljoen dollar betaald.

Lees het boek De auto als belegging voor meer informatie over de trends in de verkoop van klassieke auto’s.

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Abonneer je op de RSS-feed van deze site

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *